Na antenie

Strona Główna

MOJE WESTERPLATTE – NEW LIFE’M

15 listopada 2016 Aktualności wyróżnione


Nauczanie Świętego Jana Pawła II – wiecznie obecne! 14 piosenek, różnorodna muzyka, przejmująca treść – tak prezentuje się płyta „Moje Westerplatte” zespołu New Life’m.

New Life’m od lat znany jest na rynku polskiej muzyki chrześcijańskiej. Ich najnowsze piosenki tworzą niezwykłą płytę „Moje Westerplatte”, która powstała w oparciu o nauczania Świętego Jana Pawła II. Dla Papieża Polaka wiara, nadzieja i miłość wiązały się nie tylko z duchowością człowieka, ale także z tożsamością swojego narodu.
Polskie sprawy zawsze niezmiernie nurtowały Jana Pawła II, dlatego Zespół New Life’m wybrał kilkanaście tematów z papieskiego nauczania i na ich bazie powstały oryginalne premierowe utwory. Płyta „Moje Westerplatte” bazuje na elementach różnych gatunków muzycznych tak, by każdy odnalazł w tym projekcie coś bliskiego swojemu sercu. Piosenki zawarte w tym albumie poruszają najważniejsze tematy naszej duchowości i tożsamości, takie jak: sens życia, godność człowieka, walka o wybór słusznych wartości,  moc wiary, miłość i miłosierdzie w naszym życiu, waga Eucharystii, rola Maryi, jedność i odpowiedzialność wobec wspólnoty czy zaufanie Bogu w naszej codzienności. 
Na płycie znajdują się kompozycje wszystkich członków zespołu, a więc Agnieszki Musiał, Joachima Mencla, Roberta Cudzicha, Piotra Jankowskiego i Marcin Pospieszalskiego.
Utwory są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

„Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych”


Udostępnij

Comments


Comments are closed.

X