Na antenie

Strona Główna

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Wyzwolenia w Dębkach

23 stycznia 2017 Aktualności


Dla wszystkich zainteresowanych Dziełem Krucjaty Wyzwolenia Człowieka już od 8 do 12 lutego w Dębkach organizowane będą rekolekcje, których pierwszym inicjatorem był Sługa Boży, ceniony kapłan i założyciel Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszek Blachnicki. Poprowadzą je były moderator krajowy KWC, ks. Piotr Kulbacki oraz Stanisława Orzeł.

Wszystkich tych, którym wartość trzeźwego społeczeństwa leży na sercu, Ruch Światło-Życie serdecznie zaprasza na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Wyzwolenia. Celem rekolekcji jest głębsze poznanie podstaw i metod działania KWC. Wypełnione wspólną modlitwą mają przyczynić się do świadomego zaangażowania się w dzieło Krucjaty. Organizatorzy są pełni nadziei, że przygotują ludzi gotowych wziąć odpowiedzialność za Dzieło Wyzwolenia w parafiach oraz wzbudzą pragnienie głoszenia z mocą Ducha świętego Ewangelii Wyzwolenia.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich tych, którzy pragną dołączyć do Diakonii Wyzwolenia, ale również do tych, którzy dopiero rozeznają swoje miejsce służby w Ruchu. Organizatorzy wskazują, że aby wziąć udział w rekolekcjach, należy mieć ukończoną formację podstawową oraz przejawiać pragnienie parafialnej posługi ewangelizacyjnej. Nieco uściślając, animatorzy czekają na kapłanów, kleryków, siostry zakonne, pragnących poznać KWC, moderatorów i animatorów Ruchu Światło-Życie, członków KWC, osoby pragnące zaangażować się w posługę na rzecz wyzwolenia i członków stowarzyszenia Ruchu Światło-Życie.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka, jak czytamy na jej oficjalnej stronie internetowej, powstała w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II. Na początku swojego pontyfikatu zwrócił się do Polaków w następujących słowach:

„Proszę, abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.

Całkowita abstynencja od alkoholu jest osobistym darem, który członkowie Krucjaty dobrowolnie, z miłością i odpowiedzialnością podejmują w intencji dobra drugiego człowieka. Szczególnie tych, których problem alkoholizmu dotknął w sposób szczególny.

Ze względu na charakter rekolekcji organizatorzy nie przewidują udziału dzieci. Odpowiedzi na pytania udzielą Danuta i Krzysztof Śramscy (tel. 603595350, e-mail: miratio@neostrada.pl). Do nich należy również wysyłać zgłoszenia. Koszt rekolekcji wynosi 360 zł.

tekst: Patrycja Zajda


Udostępnij
X