Na antenie

Strona Główna

„Ślady stóp”- odkryj swoją drogę życia.

14 lutego 2017 Aktualności


W niedzielę 5 marca w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” w Warszawie będzie można zobaczyć film „Ślady stóp”. Ekranizacja opowiada o pielgrzymce, która ma charakter braterskiej wyprawy. W polskich kinach film wyświetlany jest od 20 stycznia br.

Film przedstawia historię jedenastu mężczyzn w wieku 19–41 lat, którzy w swoim życiu doświadczyli różnych trudności. Każdy z nich musiał zmierzyć się z jakimś problemem – alkoholem, narkotykami, przemocą, śmiercią kogoś bliskiego. Mają problemy ze zdrowiem, kondycją czy kontaktem z innymi ludźmi. Postanawiają jednak stanąć twarzą w twarz z własnymi ograniczeniami. 1000 kilometrów w 40 dni. Świadomi tego, że dotarcie do celu nie jest zapewnione, stawiają czoła cierpieniu duchowemu i fizycznemu: wyczerpaniu i wątpliwościom. Ich celem jest stanięcie przed grobem świętego Jakuba w Santiago de Compostela. Zadany trud to środek do poznania samego siebie.

Camino de Santiago jest szlakiem, którym wędruje się z reguły indywidualnie. Bohaterowie filmu zdecydowali, że idą razem. Nie zostawiają nikogo i pielgrzymują ramię w ramię. Część przeżyć jest osobista i rozgrywa się tylko w konkretnym sercu, ale doświadczają też wspólnoty. Film dotyka spraw transcendentnych. Jest podróżą w głąb duszy i odkryciem własnej relacji z Bogiem. Można w nim znaleźć to, co piękne na Camino. Widoki, które zapierają dech w piersiach, wschodzące słońce, śmiech i łzy.

„Ślady stóp” – najnowsza realizacja Juana Manuela Cotelo, twórcy światowego hitu „Ziemia Maryi” – to film, w którym widz staje się pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia, swojego Camino.

Maja Piwnicka


Udostępnij
X