Na antenie

Strona Główna

Targi Wydawców Katolickich

30 marca 2017 Aktualności


30 marca w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie rozpocznie się XXIII edycja niesamowitych, corocznych targów wydawców katolickich. Przez cztery dni ponad 160 polskich i zagranicznych wystawców będzie prezentowało najlepszą muzykę chrześcijańską, filmy religijne, książki oraz konferencje i multimedia.

„To jest największa księgarnia książki katolickiej. Najwartościowsze tytuły. Wspaniali autorzy. Wspaniali goście. Hierarchowie. Ludzie sztuki. Targi wydawców katolickich to coś więcej niż targi, to zjawisko” –  tak o targach w spocie promującym mówi dziennikarz Grzegorz Polak.

Ubiegłoroczną edycję Targów odwiedziło ponad 30 tys. osób. Na rekordową frekwencję wpłynął między innymi rozbudowany program wydarzeń. W tym roku organizatorzy i wydawcy również nie zawiodą. Zadbali o szeroki program wydarzeń towarzyszących skierowany  do dorosłych, jak i najmłodszych czytelników. Sale spotkań autorskich, prezentacji, debat czy promocji będą w salach Zamku Królewskiego oraz w pobliżu Arkad Kubickiego, w specjalnie przygotowanych namiotach. W namiocie przed Arkadami zorganizowana będzie między innymi tzw. Akademia rodzinnego czytania. Najpiękniejsze bajki czytać będą: Dominika Figurska, Michał Chorosiński, Dariusz Kowalczyk, Cezary Żak z żoną, Przemysław Babiarz, Brygida Grysiak, Tomasz Wolny z żoną, Piotr Ligęza, bracia Mroczkowie. W niedzielę 2 kwietnia organizatorzy zapraszają do Narodowego Czytania –uczestnicy spotkania przeniosą się do świata Wesela Wyspiańskiego. W trakcie Targów odbędą się także panele dyskusyjne. Między innymi: Debata o plusach i minusach mediów społecznościowych.

Organizatorzy serdecznie zapraszają również na Galę wręczenia Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2017, która rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej Św. Michała Archanioła i Św. Floriana. W trakcie tej uroczystości już po raz 19. wręczone zostaną Nagroda Główna i Nagrody Specjalne FENIKS oraz Nagrody i wyróżnienia przyznane w 16 konkursowych kategoriach. Pamiątkowe statuetki odbiorą również laureaci Nagrody Mały FENIKS 2017, która przyznawana jest osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym na polu promocji książki religijnej w mediach. To tylko jedne z nielicznych wydarzeń jakie oferują organizatorzy.

Swój udział w Targach zapowiedzieli już m.in. kard. Tarcisio Bertone, ks. prof. Roman Bartnicki, ks. bp Antoni Długosz, ks. Piotr Pawlukiewicz, prof. Krzysztof Ożóg, Adam Bujak oraz wiele innych cenionych postaci ze świata Kościoła, szeroko pojętej kultury czy historii.

Aby zapoznać się z pełnym programem targów zapraszamy na stronę organizatorów: http://swk.pl/ oraz na profil Targów na Facebook’u: https://www.facebook.com/targikatolickie/.

Katarzyna Wudarczyk

grafika : https://www.facebook.com/targikatolickie/


Udostępnij
X