Na antenie

Strona Główna

Sopot wspomina ks. Kaczkowskiego

7 kwietnia 2017 Aktualności


Już 8 kwietnia 2017 roku o godz. 20.00 w kościele św. Jerzego w Sopocie odbędzie się  koncert upamiętniający ks. Jana Kaczkowskiego. Muzyczne wspomnienie zorganizowane jest przez Polską Filharmonię Kameralną Sopot.

Ze względu na kończący się Wielki Post, okres refleksji i zadumy, sopoccy muzycy zagrają utwory z repertuaru J. Brahmsa (sekstet op. 18 B-dur), G. H. Haendla (Ombra mai fu z opery „Kserkses“) i J. S. Bacha (Arię na strunie G). Orkiestra smyczkowa z 35-letnią historią wystąpi pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

W marcu tego roku obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Był założycielem i dyrektorem Puckiego Hospicjum pod wezwaniem Ojca Pio, a także jednym z najbardziej znanych duchownych w Polsce. Sympatię wiernych zaskarbił sobie wrażliwością serca, pewnością siebie i otwartością na ludzi o odmiennych poglądach. Szczególnie poruszająca była jego postawa w walce z nowotworem. Nigdy się nie poddał, do ostatnich dni życia głosił Słowo Boże, a swoim świadectwem oswajał wiernych z nieuchronnością śmierci.

Ks. Kaczkowski, jak przyznał w swojej książce, bardzo chciał zobaczyć wiosnę 2016 roku. Zmarł 7 dni po kalendarzowym początku tej pory roku. Niech ten koncert będzie dla nas namiastką najpiękniejszej wiosny, która dla ks. Jana rozpoczęła się 28 marca.

Bilety dostępne są:

  • w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie od 10:00 do 18:00
  • w systemie Ekobilet
  • na godzinę przed koncertem

Cena biletu normalnego to 20 zł. Dla rencistów, emerytów, studentów i uczniów (za okazaniem ważnej legitymacji) przewidziane są bilety ulgowe – w cenie 10 zł.

Karolina Błaszkiewicz

grafika: http://www.pfksopot.pl/pl/concerts/koncert-pamieci-ks-jana-kaczkowskiego/

 


Udostępnij
X