Na antenie

Strona Główna

18. Festiwal Pieśni Sakralnej

20 kwietnia 2017 Aktualności


18. Festiwal Pieśni Sakralnej w Grójcu odbędzie się 26 maja 2017 roku (w piątek) w Parafii Miłosierdzia Bożego. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 kwietnia 2017 r. o godz. 24.00.

Zespół Fletnia Pana wraz z Paulą Pietrzak i Piotrem Pękackim zapraszają tych, którzy interesują się muzyką religijną i sakralną, śpiewają w chórze, scholi lub solowo i chcą poznać ciekawych ludzi. Ideą festiwalu, który odbędzie się już po raz 18., jest propagowanie muzyki religijnej i sakralnej jako formy ewangelizacji, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku uczestników, ożywienie religijnego ruchu artystycznego oraz integracja środowiska młodzieży chrześcijańskiej z całej Polski.

Uczestnicy Festiwalu Pieśni Sakralnej są oceniani i nagradzani w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy to przedszkolaki, soliści z klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej. Starsi soliści występują w kategorii „gimnazjum”, oraz „powyżej gimnazjum”. Schole występują w dwóch kategoriach: schole młodsze (szkoły podstawowe) oraz schole starsze (od gimnazjum w górę). Od 2014 roku istnieje również kategoria chóry”. Zwycięzcy festiwalu, których wyłania profesjonalne jury, nagradzani są atrakcyjnymi nagrodami. Najlepszy uczestnik danej edycji festiwalu wchodzi w posiadanie dodatkowej, wyjątkowej nagrody Grand Prix – Złotej Harfy, która jest nagrodą przechodnią.

Na 18. FPS będzie można posłuchać interpretacji i występów uczestników w repertuarze obejmującym zarówno muzykę religijną, sakralną i chóralną, jak również nowoczesne aranżacje muzyki uwielbieniowej czy gospel.

Aby zostać uczestnikiem festiwalu, do 21 kwietnia 2017 roku, do godz. 24.00 należy wysłać kartę zgłoszeniową na adres festiwalgrojec@gmail.com. Wszystkich uczestników obowiązuje konieczność przejścia przez etap przesłuchań wstępnych. Odbywa się w następujący sposób:

  • soliści
    • do karty zgłoszeniowej dołączają nagranie swojego śpiewu (pieśń sakralna/religijna)
    • po wcześniejszym przesłaniu przez jury nagrania stawiają się na przesłuchanie w sobotę, 22 kwietnia 2017 o godz. 12.00, podczas którego będą mieli do zaśpiewania pieśń sakralną/religijną
  • zespoły
    • do karty zgłoszeniowej dołączają nagranie swojego śpiewu (repertuar zbliżony do tego wykonywanego później na festiwalu)

 

Więcej informacji na:

www.festiwal-grojec.pl/ lub: www.facebook.com/festiwal.piesni.sakralnej/?fref=ts

Konto Festiwalu na Youtube: www.youtube.com/user/festiwalgrojec


Udostępnij
X