Na antenie

Strona Główna

Premiera. Michał Rassek „Królestwo”

12 maja 2017 Aktualności


Premiera pierwszego singla z nowej płyty Michała Rasska już dziś o godz. 17:00. Utwór „Królestwo” będzie jedynym w języku polskim na całej płycie „The Heart”.

Michał Rassek to artysta pochodzący z Poznania. Sam pisze piosenki i gra na gitarze. W swojej twórczości łączy nastrojowe brzmienie gitary akustycznej z gitarowym rockiem, opierając wszystko na muzyce gospel. W 2014 roku ukazała się jego pierwsza płyta ”Nie musisz się już bać”. Profesjonalnie wydany krążek został zauważony m.in. w chrześcijańskich kręgach muzycznych. Michał wygrał drugą edycję Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Non Stop CCM. Wraz z tytułem otrzymał przepustkę do występu na dużej scenie koncertu „Bądź Jak Jezus” w czerwcu 2016 roku, a w listopadzie zagrał na festiwalu Chrześcijańskie Granie  w Warszawie.

Michał, zapowiadając drugą płytę, mówi o znaczeniu autentyczności i prostoty projektu, które skierują słuchacza ku Panu Bogu.

Napisałem kilka niezwykle pięknych i poetyckich utworów, które bardzo dobrze oddają to kim jestem i co noszę w sercu – stąd prosty, ale mówiący wszystko tytuł „The Heart”. Bardzo zależy mi, aby teksty i brzmienie płyty sprawiały, że piosenki od razu będą chwytać słuchacza za serce prawdą i bezpośredniością. I nie tylko słuchacza, ale też i mnie samego. Czasem śpiewam niektóre z fraz tych piosenek i uśmiecham się sam do siebie, bo tak dobrze oddają mój charakter. Na tej płycie chcę jak najwięcej rzeczy zrobić samodzielnie. Od okładki, która będzie zrobiona z analogowego zdjęcia, które zrobiłem, po jak największy wpływ na aranżację i brzmienie. Przelać jak najwięcej muzyki, poezji i Bożej obecności w te kilkadziesiąt minut i zabrać słuchacza na podróż w przestworza – opowiada artysta.

Zdjęcia do teledysku singla „Królestwo” zrobiono w Warszawie. Zadania podjął się Łukasz Skotnicki z Manufaktury Kadru. Ponad pięciominutowe nagranie ukazuje dynamikę i emocje utworu zagranego na żywo.

Michał Rassek zapytany o własną definicję słowa Królestwo, wskazuje na bezwarunkową miłość wobec każdego człowieka. To ona nadaje duchową wartość naszym czynom. Jest naśladowaniem Chrystusa.

– Z pewnością nie jestem w stanie wyczerpać tematu tego, czym jest Boże Królestwo, ani jeszcze tego nie rozumiem. Moją skromną próbę rzucenia świeżego spojrzenia na jego aspekty podjąłem, pisząc tekst tej piosenki. „Jego mury (Królestwa) miłością są budowane” – wierzę, że Boże Królestwo tu na ziemi rozszerza się za każdym razem, gdy ci, którzy kochają Chrystusa, okazują sobie nawzajem oraz tym, którzy jeszcze Go nie spotkali – bezwarunkową miłość. Jest to pierwszy krok bez którego wszystko, co robimy dla Pana Boga, nigdy nie będzie miało wiecznej wartości. Miłość, która przebacza, która zachowuje spokój wobec niesprawiedliwości, która nie walczy o swoje, która pozwala ponosić osobistą szkodę, nawet gdy ktoś to wykorzystuje. Miłość, która pozwala myśleć i mówić dobrze o tych, którzy źle nas traktują. Musimy zrozumieć, że przykładem dla naszego życia nie powinni być bogaci szefowie firm, muzycy ani aktorzy, tak jak to niestety w naszej kulturze ma miejsce, ale Jezus Chrystus. On położył własne życie za nas, tak abyśmy my we wszystkim mogli go naśladować – wyjaśnia Rassek.

Michał zapewnia, że cała płyta ukaże się pod koniec tego roku: (…) Marzy mi się, żeby mogła ukazać się jesienią tego roku, jednak życie pisze mi w tym roku bardzo obfity w obowiązki harmonogram, więc różnie z tym może być (między innymi biorę ślub :)). Mimo wszystko postawiłem sobie za cel, żeby wydać ją w tym roku.

 

Dołącz do wydarzenia: www.facebook.com/events/1677568002544875/

Zobacz profil Michała Rasska na portalu społecznościowym facebook: www.facebook.com/michalrassek/?fref=ts

 

Katarzyna Wudarczyk


Udostępnij
X