On Air

Home

Audycje


Effata – Otwórz się!

W audycji prezentuję nowości i kanon muzyki chrześcijańskiej z Polski i zagranicy. W audycji wywiady, recenzje, felietony. Otwórz się na muzykę chrześcijańską!

Grzegorz Kasjaniuk – dziennikarz Polskiego Radia Olsztyn i publicysta muzyczny. Publikuje w prasie katolickiej. Autor książek: „Czego Słuchasz? Diabelska Propaganda” i „Gietrzwałd.160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”.

Chwała bez granic

Chwała bez granic to audycja w której będziemy podróżować po szerokich obszarach muzyki CCM przyglądając się zarówno obecnym świeżym produkcjom muzycznym tak znanych jak i debiutujących artystów oraz odświeżać będziemy perły bogatej historii muzyki chrześcijańskiej świata anglojęzycznego.

Bartłomiej Parys, SVD – kapłan i misjonarz należący do zgromadzenia zakonnego Misjonarzy Werbistów, na stałe mieszka w Irlandii. Jego zainteresowania muzyką graną przez chrześcijan trwa od niespełna 20 lat. W sposób szczególny, obok przysłuchiwaniu się polskiemu światu muzycznemu, interesuje się tym co dzieje się “za wielką wodą” w temacie muzyki CCM.

Ździebko nowości

W audycji prezentuję same nowości polskiej sceny muzyki tworzonej przez chrześcijan. Pokazuję, że scena ta żyje i ma się dobrze.

Kinga Waliszewska – dziennikarz muzyczny, realizator dźwięku. Pracuje w poznańskim radiu Emaus, gdzie od 2010 r. prowadzi audycję Muzyka Chrześcijan: rozmowy z muzykami, prezentacje zespołów, recenzje płyt, zapowiedzi koncertów i festiwali, duża dawka różnorodnej muzyki (emitowana od poniedziałku do piątku). Muzykę tworzoną przez chrześcijan promuje także wpółpracując z Przewodnikiem Katolickim.

RaPray

W audycji chcemy promować polski rap chrześcijański. Obok najnowszych kawałków, nie zabraknie tych starszych. Będzie czas na świadectwa, historię, wywiady. Wszystko w muzycznym klimacie i z humorem. Poznaj chrześcijańską stronę hip-hopu.

Bartosz Stelmasik – student trzeciego roku dziennikarstwa w WSKSiM w Toruniu. Prowadzi audycję RapGra w studenckim SIMRadio (audycja przekształcona w RapEvening). Dziennikarz sportowy w Radiu Maryja.

Ks. Rafał Kusiak – katolik, kapłan, dziennikarz. Święcenia przyjął w 2013 roku w diecezji sandomierskiej. Studiuje od 2014 roku dziennikarstwo w WSKSiM w Toruniu; od 2015 Teologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W związku z tym...

“W związku z Tym…” to instrukcje współżycia, czyli audycja o  relacjach damsko-męskich. Myślisz, że to tylko dla par? Nic bardziej  mylnego… Czy istnieje przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną? O czym rozmawiać na pierwszej randce? Gdzie można spotkać dobrego  faceta? Jaki jest przepis na czystość? Jak się poprawnie kłócić? Zainteresowany? Zapraszamy!

Karolina i Maciej Piech – młode małżeństwo, na co dzień przyjaciele, a także studenci  dziennikarstwa i nauk o rodzinie. Nie boją się poruszać tematów tabu  i zadawać trudnych pytań. 

Christian Story

Audycja o historii i kulturze chrześcijaństwa. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby Europa, gdyby nie chrześcijanie? Nie wyglądałaby w ogóle – byłaby dziką krainą. W tej audycji chcę przedstawić nasz wkład w rozwój cywilizacji europejskiej w zakresie kulturowym i naukowym. Przy okazji mam nadzieję obalić kilka mitów, które wciąż powszechnie funkcjonują w mentalności społeczeństwa.

Dominik Cwikła – niezależny dziennikarz. Zajmuję się promocją w Wydawnictwie Monumen, zaś dla Fundacji Piękna Polska prowadzę portal PanstwoChrzescijanskie.pl. Założyłem też portal Kontrrewolucja.net oraz bezpłatną gazetę elektroniczną dla młodzieży „Rycerstwo”. Czasem pisuję też dla prasy katolickiej..

Po Słowie


Dlaczego „Po Słowie”? Ponieważ „na początku było Słowo” (J 1,1). Wszelka literatura chrześcijańska, religijna jest „jedynie” komentarzem do tego Słowa, ale jednak warto po nią sięgać. Co wybrać? Propozycji jest bardzo wiele, dlatego postaramy się przeprowadzić słuchaczy przez ten wydawniczy chaos, prezentując to, co jest wartościowe – zarówno komentarze biblijne, jak i powieści, poradniki i wiele innych.

Prowadzący: Katarzyna Strzyż i Paulina Wielanek

X